Czar rowerów miejskich

życie w mieście to wygoda przemieszczania się, komfort tegoż, iż we wszystkich miejscach mamy dość blisko, dużo sklepów i ciągłe korki na ulicach.

 

Przeto także, dla tych osób mieszkających w miasteczku, jacy mają dość stania w korkach w trasie do pracy czy szkoły, wymyślono rowery miejskie.

Szerokie miękkie i resorowane siodła, pokaźne koła, wyprostowana i komfortowa pozycja, piasty wielobiegowe zezwalające na zmianę biegu w przeciągu postoju, podświetlenia zasilane z prądnic w piastach, szerokie i wysokie kierownice, kosze na zakupy itp.

Także wszystko wytrzymałe na okoliczności pogodowe i właściwie bezobsługowe. Jeżeli ktokolwiek widzi siebie jadącego na rowerze z rozwianą grzywą i francuską bagietką w wiklinowym koszu na zakupy, rower miejski z pewnością będzie odpowiednim pojazdem.

Rowery miejskie nadzwyczajnie dobrze się współpracują z napędem elektrycznym bowiem są najczęściej używane do dojazdów na małe odległości natomiast tych przed chwilą wspomnianych doładowanie podczas postoju jest możliwe. Zakres roweru elektrycznego zależy od pojemności zastosowanych baterii jak również tych przed chwilą wspomnianych rodzaju. Na rynku osiągalnych jest wiele odmian baterii litowo jonowych , a ponadto mniej kosztowne wszakże niestety cięższe baterie kwasowe - tak zwane żelowe.