OPATRUNKI Z LNU

Czy opatrunki z lnu są bezpieczne

Z kasy pozyskanych z resortu będą prócz tego prowadzone analizy laboratoryjne, jakie będą posiadały na celu dalsze udoskonalanie tak czy owak teraz wspaniałych parametry przeciwbólowych oraz antyoksydacyjnych. Cechy antyoksydacyjne usuwają z organizmu wszelkie szkodliwe związki.

Właściwość tę zaobserwowano już na fazie badań laboratoryjnych, okazała się ona pozytywnym skutkiem ubocznym. Jednak to nie wszyściuśko co dobre. Prowadzone ostatnio analizy molekularne we Wrocławskiej Akademii medycznej wykazały, iż w odróżnieniu od opatrunków bawełnianych, na opatrunkach z lnu nie jest prawdopodobne wyhodowanie grzybów, gronkowców czy też alternatywnych bakterii, które są aktualne przy owrzodzeniach. Takie atrybuty mają szansę być równie dobrze wykorzystywane na szerszą skalę w szpitalnictwie, a nie jedynie podczas leczenia poważnych przewlekłych ran.

Działanie uzdrawiające

Uzdrawiające atrybuty opatrunków lnianych to wynik działania przeciwutleniaczy, jakie występują w kształcie emulsji oraz ekstraktu, wszakże także wywodzące się ze struktury tkaniny. Jak już jest wiadome, efektywność opatrunków z lnu potwierdziły badania oraz analizy kliniczne, jakie dowiodły, że u ponad 80 procent badanych zauważono wyraźne poprawy, zmniejszenie lub zaniknięcie ran.

Najbardziej istotne, iż w żadnym, z trzydzieści incydentów nie zaobserwowano rezultatów ubocznych, a wszystko to dzięki modyfikacji genetycznej lnu.